وبلاگ

نکات مهم در خرید کتونی

یکی از بهترین انتخاب ها برای انجام فعالیت ها روزمره استفاده از کتونی است. کتونی برای فعالیت های مانند پیاده روی ،دویدن ،دوچرخه سواری و…. انتخاب مناسبی می باشد. در واقع کتونی به سلامت پا کمک کرده و سبب جلوگیری از آسیب رسیدن به پا می شود. در زمان خرید کتونی فاکتورهای مهمی وجود دارد که باید به آن دقت کرد.

فاکتورهای مهم در زمان خرید کتونی

راحتی پا داخل کتونی

راحتی پا در کتونی به عوامل مختلفی وابسته است. که اولین آن اندازه بودن کتونی برای پا است. اندازه بودن یعنی اینکه طول و عرض و بلندی کتونی باید فضای راحتی را برای پا فراهم کند.

خرید کتونی

کتونی سبک و کم وزن

از دیگر ویژگی ها که در زمان خرید کتونی اهمیت دارد سبک بودن آن است. بهترین کتونی آن است که وزن زیادی نداشته باشد و احساس سنگینی در پا به وجود نیاورد. به صورتی که راحت و بدون خستگی با آن راه رفت. یکی از آیتم های که سبب رقابت در بین برندها تولید کننده کتونی شده است همین وزن کم و سبک بودن و در عین حال دارای دوام و ماندگاری خوب می باشد.

شکل کتونی

شکل کتونی باید به صورتی باشد که پای شما را اذیت نکند. افرادی که دارای پنجه پهن و باریک می باشند یا اینکه کف پا آن ها قوس زیادی داشته باشد باید به این نکته توجه ویژه ای داشته باشند. چرا که نحوه قرار گیری پا در کفش و فشار آن می تواند آسیب ها جبران ناپذیری وارد کند. به همین خاطر برای افرادی که دارای پنجه پهن هستند کتونی با عرض بیشتر پیشنهاد می شود.

مطالب پیشنهادی
نکات خرید کتونی راحتی

خرید کتونی

جنس کتونی

ویژگی بسیار مهم در انتخاب کتونی جنس آن می باشد. رویه نباید از جنسی تولید شده باشد که آب بتواند به راحتی به داخل آن نفوذ کند. کفی بیرونی معمولاً از انواع ترکیب های لاستیکی ساخته می شود که قابلیت خم شدن دارد و هم محکم و بادام در عین حال سبک و راحت است.

قابلیت گردش جریان هوا در کتونی

از فاکتور ها دیگر که در زمان خرید کتونی اهمیت دارد قابلیت آن در نفوذ و گردش هوا است. چرا که پا در زمان راه رفتن داخل کتونی عرق می کند و گردش پیدا نکردن هوا در داخل آن سبب ایجاد بوی بد می شود و عاملی برای بیماری ها قارچی و عفونی می شود. انواع کتونی که دارای رویه پارچه ای هستند از این نظر مناسب تر هستند.

منعطف بودن کتونی

کتونی باید نرم و انعطاف پذیر باشد. برای اطمینان از نرم بودن می توانید به این روش عمل کنید که پنجه و پاشنه کتونی را دست گرفته و به سمت یکدیگر فشار دهید در اصطلاح کفش را تا کنید اگر بعد از رها کردن به حالت اولیه برگشت می توان گفت کتونی از انعطاف پذیری خوبی برخوردار است. در صورتی که کتونی نرم و منعطف نباشد سبب ایجاد درد در تاندون و عضلات ساق پا می شود و در نهایت به کمر آسیب می رساند.

اهمیت خرید کتونی اصل

به خاطر داشته باشید که یک کتونی غیر استاندارد و تقلبی یا در اصطلاح فیک حتی مانع یک پیاده روی ساده می شود. به اضافه اینکه در بلند مدت به کمر و پا آسیب جدی وارد می کند. که هزینه درمان و عواقب بیماری بسیار بیشتر از خرید کتونی اورجینال و استاندارد می باشد. داشتن یک کتونی اصل و استاندارد در زمان پیاده روی بسیار کمک کننده به سلامت پا می باشد.

مطالب پیشنهادی
کفش کانورس

خرید کتونی

جمع بندی

با توجه به مطالبی که در بالا گفته شد با نکات و راهنمای خرید کتونی اسپرت آشنا شدید. با این توضیحات دریافتید که کتونی یکی از بهترین انتخاب ها هر فرد برای استایل اسپرت می باشد. حتما لازم است که از فروشگاه های معتبر، کتونی و کفش اورجینال و استاندارد تهیه نمایید. فروشگاه ایران کانورس با تنوع و رنگ بندی کامل از کتونی ها کانورس و ونس با بهترین کیفیت و قیمت مناسب در خدمت شما عزیزان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *