وبلاگ

شناختن اجزای کتونی

اجزای کتونی

اکثر افراد از روی ظاهر و زیبایی کتونی خود را انتخاب می کنند و هیچ توجهی به اجزای کتونی و کیفیت آن ندارند. اما دقت در این خصوص و آگاهی داشتن از آن به شدت می تواند در انتخاب تاثیرگذار باشد. به طور کلی اجزای کتونی به دو بخش قسمت رویه و زیره تقسیم می شود.

اجزای کتونی

قسمت رویه کتونی شامل آستر و رویه بالایی پا می باشد. قسمت زیره آن در زیر رویه قرار خواهد گرفت. در اینجا اجزای کتونی با جزئیات را بررسی می کنیم:

پنجه کفش

قسمت رویه کتونی از لایه آستری برخوردار است و توجه بیشتر خریداران را به خود جلب می نماید. پنجه کفش که در قسمت جلویی آن واقع شده به عنوان محفظه ای برای قرار گرفتن انگشتان پا است که می تواند آن را به صورت ساده یا طرح دار تولید نمود. پنجه کفش را می توان به صورت گرد، مربعی یا بادامی طراحی کرد. که در هر صورت نقش مهمی را در شکل کفش و راحتی آن ایفا می کند.

اجزای کتونی

مپ کفش

همانطور که می دانید اجزای کتونی مختلف می باشد یکی از این قسمت ها رویه کفش است که پشت پنجه پا قرار می گیرد در واقع قسمت رویی و مرکزی پا را در برخواهد گرفت. این قسمت که بیشتر خم می شود و چروک می خورد نباید هرگز پولیش داده شود. چرا که به دلیل خم شدن این قسمت کفش به راحتی شکسته می شود و ظاهر غیر متعارفی به آن می بخشد. چروک نشدن کفش امر غیر ممکنی است اما می توانید با خرید کفش ها با کیفیت تا حدودی از چروک خوردن این قسمت جلوگیری کنید.

مطالب پیشنهادی
خرید کتونی ونس اورجینال

کوارتر

از اجزای کتونی می توان قسمت کوارتر را نام برد که قسمت پشتی کفش و اطراف آن را در بر می گیرد.

بند و زبانه

بند کتونی به نخ ها به هم بافته شده گفته می شود که از بین سوراخ ها کفش عبور می کند و به وسیله آن می توان سفت و شل بودن کتونی را تعیین کرد. در زیر سوراخ ها کفش قسمت دیگری به اسم زبانه وجود دارد که باعث جلوگیری از فشار بیش از حد به پا خواهد کرد. این قسمت به عنوان یکی از بخش های مهم کفش معرفی می شود که باعث ایجاد راحتی در پا خواهد شد.

خرید کتونی

کفی کفش

کفی داخلی کفش از دیگر اجزای کتونی به شمار می رود که به لایه داخلی کفش گفته می شود که راحتی پا را فراهم می آورد. البته کفی خارجی نیز که هم سطح با زمین قرار می گیرد و کار آن گرفتن ضربه و محافظت از پا می باشد.

زیره کفش

این قسمت که در تماس مستقیم با زمین قرار دارد. زیره کفش برای تحمل وزن فرد و عایق مناسبی برای عوامل بیرونی به شمار می رود که از جنس ها مختلفی برای این قسمت استفاده می شود.

پاشنه کفش

پاشنه کفش به عنوان نهایی ترین اجزای آن می باشد. که گاهی اوقات برای طراحی پاشنه کفش قسمت تراشیده شده ای را ایجاد می کنند که مانع از پاره شدن شلوار توسط پاشنه می شود.

اجزای کتونی

جمع بندی

با توضیحاتی که در متن بالا بیان شد و اجزای کتونی را شناختید می توانید در زمان خرید کتونی اسپرت به این موارد دقت کنید تا انتخاب درست و مناسب داشته باشید. برای اینکه کتونی اورجینال تهیه کرده باشید و از این جهت اطمینان داشته باشید می توانید از فروشگاه معتبر و شناخته شده ایران کانورس کتونی مورد علاقه خودتان را تهیه نمایید.

مطالب پیشنهادی
ست کردن کتونی در استایل مینیمال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *