وبلاگ

انتخاب کتونی ورزشی مناسب

کتونی ورزشی

در دنیای امروز با پیشرفت تکنولوژی با کاهش فعالیت ها فیزیکی به جهت راحتی در انجام کارهای مختلف و روزانه و به دلیل افزایش اضافه وزن احتیاج به فعالیت و ورزش داریم. یکی از تجهیزات لازم و ضروری کتونی ورزشی می باشد. برخورداری از کتونی ورزشی تا حد زیادی می تواند به شما در انجام فعالیت ها روزمره کمک نماید. به طور کلی کتونی از دو قسمت زیره و رویه تشکیل شده است. که بخش زیره وظیفه جذب نیرو وارد از سمت زمین به سمت پا را دارد. و بخش رویه کتونی وظیفه محافظت و راحتی پا را برعهده دارد.

ویژگی ها کتونی ورزشی

در خصوص زیره کتونی دقت داشته باشید که ارتفاع زیره نباید زیاد باشد و اختلاف ارتفاع در قسمت پاشنه با سرپنجه کتونی بسیار ناچیز یا ارتفاع یکسانی داشته باشد. این مسئله باعث می شود تا قسمت پاشنه, سرپنجه و میانی پا در یک راستا قرار بگیرند که در نتیجه باعث پایداری بیشتر پا در زمان دویدن می شود.

بخش داخلی یا کفی کتونی برای حفظ سلامت پا بسیار پر اهمیت می باشد. اکثر کتونی ورزشی دارای کفی مناسب می باشند که البته قابلیت جایگزین کردن با کفی ها دیگر را نیز دارند.

قسمت رویه عموما به صورت مشبک و از مواد سبک ساخته می شود. خصوصیات مشخص این قسمت از کتونی که شامل شکل کتونی، قسمت پنجه ها و بخش نگهدارنده پاشنه می باشد.

به طور معمول کتونی ها در سه شکل مستقیم ،نیمه منحنی و منحنی می باشند. که هر کدام از این نوع کتونی دارای راحتی متفاوتی با توجه به نوع پا می باشد.

مطالب پیشنهادی
استایل با کانورس ساقدار

قسمت پنجه ها کتونی قسمت جلوی کتونی می باشد. که امکان انعطاف پذیری را به پا شما می دهد. این قسمت باید فضای کافی برای جا دادن پنجه ها داشته باشد و به هیچ عنوان نباید باعث محدود کردن سر پنجه ها در زمان دویدن شود. به شکل معمول باید به اندازه نیم تا یک سانتیمتر فضا بین بزرگ ترین انگشت پا تا جلو کتونی وجود داشته باشد.

همچنین بخش نگهدارنده پاشنه کتونی باید به صورتی باشد تا سبب تقویت و افزایش پایداری پاشنه پا شود.

 

کتونی ورزشی

کتونی ورزشی خوب

قابل تنظیم

دارای یک بند قابل تنظیم باشد که بسته به نیاز فرد امکان تنظیم را فراهم می کند.

استحکام داشتن

پاشنه کتونی ورزشی باید نرم و پایدار باشد و از حرکت پاشنه به طور عمودی یا افقی جلوگیری کند.

داشتن فضا کافی

در قسمت جلو کتونی باید فضا کافی برای انگشتان شما وجود داشته باشد. در زمان راه رفتن عادی پای شما هم گسترش می یابد و هم در هر جهت تا یک سانتی متر طول می کشد. به همین دلیل باید کتونی بلند تر از بلند ترین انگشت خود و به اندازه عرض انگشت شست انتخاب کنید.

استاندارد پاشنه

ارتفاع پاشنه کفش نباید بیش از ۲.۵ سانتی متر باشد. در غیر این صورت، پاشنه و مچ پا ناپایدارتر شده و در نتیجه مستعد رگ به رگ شدن و درد در قسمت جلوی پا می شوند.

کتونی مناسب بپوشید

کتونی ها که بیش از اندازه استفاده کرده اید را کنار بگذارید. چرا که این دسته از کتونی ها قابلیت اصلی خود را از دست داده اند. استفاده از این نوع کتونی ورزشی سبب تاثیر منفی بر روی پاها و مفاصل می شود که می تواند منجر به آسیب دیدگی شود.

مطالب پیشنهادی
کتونی ونس اسپرت

کتونی ورزشی

نکات مهم در زمان خرید

  • در زمان خرید کتونی اسپرت ورزشی سعی کنید داخل فروشگاه و بر روی سطوح مختلف راه بروید تا از میزان راحتی پا در آن اطمینان حاصل کنید.
  • دقت داشته باشید که همیشه بند کتونی را سفت کنید تا پا داخل کتونی به صورت ثابت قرار گیرد. انواع مدل ها و رو شها بستن مدل بند کتونی وجود دارد که متناسب به نوع پا می توان از آن استفاده کرد.
  • هر دو لنگه کتونی یعنی پای راست و چپ را بپوشید تا از مناسب بودن سایز آن اطمینان پیدا کنید.
  • به دلیل اینکه پا شما در طول روز ورم می کند پیشنها می کنیم کتونی را بعد از تمرین یا در انتهای روز امتحان کنید تا در نهایت سایز مناسب را انتخاب کنید.
  • حتماً از فروشگاه معتبر مانند فروشگاه ایران کانوس خرید خود را انجام دهید.

کتونی ورزشی

جمع بندی

برای خرید انواع کتونی اسپرت کانورس و ونس می توانید به فروشگاه ایران کانورس مراجعه کنید یا برای خرید راحت تر به سایت آن به نشانی www.iranconverse.com مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *